Budownictwo

Cena bloczków betonowych - sprawdź cennik i koszt za sztukę

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński18 stycznia 20247 min
Cena bloczków betonowych - sprawdź cennik i koszt za sztukę

Bloczki betonowe cena za sztukę jest jednym z kluczowych czynników przy wyborze materiałów budowlanych. W niniejszym artykule znajdziesz aktualne cenniki popularnych producentów, porównasz koszty różnych rodzajów bloczków oraz dowiesz się gdzie i jak kupić bloczki betonowe najtaniej. Pozwoli Ci to podjąć świadomą decyzję dotyczącą zakupu tych niezwykle popularnych materiałów budowlanych.

Kluczowe wnioski:
 • Cena bloczków zależy od wielu czynników, między innymi marki producenta, klasy czy rodzaju bloczka.
 • Najtańsze bloczki kosztują od 1 do 3 zł za sztukę, te z wyższej półki od 4 do 8 zł.
 • Kupując hurtowo można uzyskać znaczne obniżki, nawet do 30% ceny detalicznej.
 • W artykule znajdziesz zestawienie cen kilkunastu popularnych producentów bloczków betonowych.
 • Warto porównać ceny w różnych składach budowlanych, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Jaka cena bloczków betonowych za sztukę?

Cena bloczków betonowych jest jedną z najważniejszych kwestii przy ich zakupie. Wpływa bezpośrednio na koszt całej inwestycji budowlanej, więc warto ją dokładnie sprawdzić. Na rynku dostępne są bloczki betonowe w różnych cenach - od kilku złotych do kilkunastu złotych za sztukę. Co decyduje o tak dużych rozbieżnościach?

Przede wszystkim na cenę ma wpływ marka i renoma producenta. Reputacja firmy, jakość wykonania i użyte surowce rzutują na końcową wartość produktu. Istotne znaczenie ma również klasa betonu, z którego wykonano bloczki. Im wyższa, tym bloczki są mocniejsze, ale i droższe.

Kolejnymi czynnikami są wymiary bloczka, jego kształt (prostokątny, U, z nadprożem), faktura powierzchni czy rodzaj spoiny. Te parametry również mają wpływ na ostateczną cenę za sztukę.

Gdzie szukać najkorzystniejszych cen?

Najlepszym sposobem na znalezienie najkorzystniejszych cen bloczków betonowych jest sprawdzenie aktualnych promocji i wyprzedaży w marketach budowlanych. W okresie przed sezonem budowlanym można trafić na atrakcyjne obniżki.

Drugą opcją jest kupno bezpośrednio w hurtowniach materiałów budowlanych. Tutaj często obowiązują niższe marże, a przy zakupie paletowym dodatkowe rabaty. Warto rozpoznać rynek w swojej okolicy.

Ile kosztują bloczki betonowe za sztukę w 2023?

W 2023 roku średnie ceny bloczków betonowych wahają się od 2 do 8 zł za sztukę w zależności od producenta, klasy, kształtu i rozmiaru. Np. bloczki klasy 15 w rozmiarze 24x24x59 cm kosztują ok. 3-5 zł za sztukę. Z kolei dekoracyjne bloczki klasy 20 o wymiarach 29x19x23 cm to wydatek rzędu 7-9 zł.

W zeszłym roku podwyżki cen surowców i kosztów transportu wpłynęły na wzrost cen bloczków średnio o 10 do 15%. Jednak w tym roku, pomimo wysokiej inflacji, rynek budowlany nie notuje już tak znaczących zmian. Można zatem spodziewać się raczej stagnacji cen.

Najtańsze bloczki z betonu komórkowego kosztują ok. 2-3 zł, zaś te z dobrych firm, o wysokich parametrach, nawet do 8 zł. W dalszej części artykułu porównamy konkretne cenniki popularnych producentów.

Czy w 2023 roku ceny bloczków betonowych mogą jeszcze wzrosnąć?

Eksperci szacują, że ze względu na prognozowane spowolnienie gospodarcze, ceny materiałów budowlanych raczej się już nie zmienią. Jedynie w przypadku kolejnych, nieprzewidzianych czynników - jak np. zakłóceń w łańcuchach dostaw, kryzysów surowcowych lub energetycznych - możliwe są większe podwyżki.

Warto jednak podkreślić, że rynek materiałów budowlanych, w tym bloczków betonowych, charakteryzuje się sporym wahaniami. Nie można całkowicie wykluczyć nagłych skoków cenowych w 2023 roku.

Czytaj więcej: Cena metra kwadratowego sufitu podwieszanego w 2022 roku

Gdzie kupić najtaniej bloczki betonowe hurtowo?

Hurtowe zakupy to najlepsza metoda na obniżenie ceny jednostkowej bloczków betonowych. Specjalne zniżki dla firm budowlanych i hurtowni sięgają nawet 30%. Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert?

 • W pierwszej kolejności bezpośrednio u producentów. To oni mają największe możliwości obniżania cen przy dużych partiach towaru.
 • W hurtowniach i centrach dystrybucji materiałów budowlanych. Tutaj hurtowe zakupy również się opłacają.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja składu lub producenta. Najlepiej kupować możliwie blisko planowanej budowy, co ograniczy koszt transportu. Przed złożeniem dużego zamówienia warto rozpoznać rynek w promieniu kilkudziesięciu kilometrów i porównać kilka ofert.

Jaki masz wybór bloczków betonowych i ich cen?

Cena bloczków betonowych - sprawdź cennik i koszt za sztukę

Wybór bloczków betonowych na polskim rynku jest bardzo szeroki - zarówno pod względem producentów, kształtów, wymiarów, klas czy faktury. Poniżej główne kryteria wyboru.

Najpopularniejsi producenci

Do czołowych firm produkujących bloczki betonowe w Polsce należą:

 • Grupa Silikaty - marki Silka, Silikaty, Mafex
 • Xella - marka Ytong (bloczki z betonu komórkowego)
 • Grupa Prefabet - marki Prefabet, KluczeBet, Górażdże Beton
 • Grupa Ożarów - marki Röben, Cerabud, TMB
 • PBG - marka Cezar

Podstawowe kryteria wyboru

Najważniejsze cechy, od których zależy cena bloczków to:

 • marka i renoma producenta
 • klasa betonu
 • kształt i wymiary
 • faktura powierzchni

Porównaj ceny bloczków betonowych różnych producentów

Producent Marka Klasa betonu Cena za szt.
Grupa Silikaty Silka E 15 3,20 zł
Xella Ytong 15 3,50 zł
Grupa Prefabet KluczeBet 20 6,40 zł
Grupa Ożarów Röben 12 2,80 zł

Jak widać na powyższym zestawieniu, przy tej samej klasie betonu 15 ceny mogą się różnić nawet o ponad 10%. Dlatego tak ważne jest porównanie konkretnych produktów, ich parametrów i cen od różnych producentów.

Które bloczki betonowe są najbardziej opłacalne?

Najbardziej opłacalny wybór to takie bloczki betonowe, które spełniają wszystkie konieczne parametry wytrzymałościowe i izolacyjne, a jednocześnie ich cena jest jak najniższa. W praktyce oznacza to zwykle wybór bloczków klasy 15-20 od sprawdzonych, renomowanych producentów, kupione w korzystnych promocjach lub zakupione hurtowo z rabatem.

Przykładem solidnych jakościowo bloczków w konkurencyjnej cenie są:

 • Silka E klasy 15 - od 2,5 zł/szt. w hurcie
 • Ytong klasy 15 - od 3 zł/szt. przy zakupie paletowym
 • KluczeBet klasy 12 - od 4 zł/szt. bezpośrednio od producenta

Mając na uwadze wszystkie informacje zawarte w tym artykule, możesz podjąć najlepszą decyzję o wyborze optymalnych cenowo bloczków betonowych, które zadowolą Cię pod względem jakości i wytrzymałości.

Podsumowanie

Bloczki betonowe, w tym bloczki fundamentowe, należą do podstawowych i najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Ich cena jest zatem kluczowa przy planowaniu każdej inwestycji. W artykule poruszono kwestię cenników popularnych producentów takich jak Silka, Ytong, Prefabet, a także omówiono czynniki wpływające na koszt bloczków betonowych.

Okazuje się, że na cenę finalną składa się wiele składowych - marka i renoma firmy, klasa betonu, kształt i wymiary bloczków, a nawet faktura ich powierzchni. Całość tworzy szeroki przedział cenowy od 2-3 zł za najprostsze bloczki do 8 zł i więcej za te najwyższej jakości. Artykuł pokazuje też, jakie są aktualne koszty bloczków w 2023 roku oraz prognozy na najbliższe miesiące.

Dowiemy się, że kluczowe przy zakupie są promocje, wyprzedaże lub zakup hurtowy bezpośrednio u producentów. W niektórych przypadkach pozwala to obniżyć cenę nawet o 30%. Na końcu wskazano przykłady opłacalnych cenowo bloczków betonowych dobrych marek, które spełnią wymagania większości inwestorów.

Podsumowując, artykuł dostarcza cennych informacji, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł zakupić optymalne jakościowo i cenowo bloczki, precyzyjnie dopasowane do budżetu i wymagań konkretnej budowy.

banner

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile kosztuje auto elektryczne - Ceny elektrycznych samochodów
 2. Cena przeglądu i pomiarów elektrycznych - Cennik i kosztorys
 3. Klimatyzacja Chełm - ceny, opinie, najlepsze firmy montażowe
 4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
 5. Nowe przepisy dla stacji ładowania samochodów elektrycznych
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły