Budownictwo

Murowanie z bloczków betonowych cena - sprawdź nasze ceny i promocje

Autor Ida Nowak
Ida Nowak15.01.20245 min.
Murowanie z bloczków betonowych cena - sprawdź nasze ceny i promocje
banner

Murowanie z bloczków betonowych cena to jeden z kluczowych czynników przy budowie domu. W dzisiejszych czasach każdy liczy się z kosztami, więc dobrze wiedzieć, ile może wynieść murowanie konstrukcji z tego rodzaju materiałów. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej cenom bloczków betonowych, kosztom robocizny przy murowaniu, a także aktualnym promocjom i rabatom.

Kluczowe wnioski:
 • Murowanie bloczkami betonowymi należy do tańszych rozwiązań na rynku budowlanym.
 • Ceny zależą od marki bloczków, ich grubości oraz dodatkowych wymagań np. izolacyjności cieplnej.
 • Największe oszczędności można uzyskać, wybierając sprawdzonych, lokalnych wykonawców.
 • Warto pytać o aktualne promocje i zniżki przy zakupie materiałów do murowania.
 • Montaż instalacji podczas murowania pozwala uniknąć dodatkowych kosztów ich wykonywania.

Jakie są ceny murowania z bloczków betonowych

Ceny murowania z bloczków betonowych są zróżnicowane i zależą od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się rodzaj bloczków – ich grubość, marka, dodatkowe właściwości np. izolacyjność cieplna.

Najtańsze bloczki klasy 15 cm bez dodatkowych wymagań kosztują od 2 do 4 zł za sztukę. Te z lepszą izolacyjnością cieplną mogą kosztować nawet od 5 do 8 zł. Różnice wynikają głównie z technologii produkcji i jakości surowców.

Porównanie cen bloczków betonowych

W sklepach budowlanych znajdziemy szeroki wybór bloczków betonowych w różnych cenach. Jako przykład można podać:

 • Bloczki gładkie 4,49 zł/szt.
 • Bloczki Porotherm Dryfix 44,00 zł/m2
 • Bloczki silka 12 cm 3,79 zł/szt.

Jak widać, przy zakupie materiałów warto porównywać i wybierać opcje najbardziej opłacalne.

Ile kosztuje murowanie z bloczków betonowych na metr kwadratowy

Koszt robocizny przy murowaniu z bloczków betonowych waha się najczęściej od 70 do 150 zł za metr kwadratowy. Wpływ na tak duże rozbieżności mają przede wszystkim:

 • Wybór ekipy budowlanej – lokalni wykonawcy są zazwyczaj tańsi od ogólnopolskich firm.
 • Termin realizacji – w sezonie budowlanym ceny mogą być wyższe nawet o 20-30%.
 • Lokalizacja inwestycji – na obrzeżach miast i wsi stawki robocizny są niższe.

Dla domu o powierzchni 150 m2 koszt murowania może więc wynieść od 10 500 zł do nawet 22 500 zł.

Czytaj więcej: Cennik usług brukarskich - profesjonalne usługi, konkurencyjne ceny Usługi brukarskie cennik - wybierz tanie i solidne usługi

Promocyjne ceny murowania domów z bloczków betonowych

Aby zaoszczędzić na murowaniu, warto skorzystać z promocji na bloczki lub na usługę wykonania robót murarskich. Niektóre sklepy budowlane oferują przeceny na wybrane modele bloczków nawet do -20%.

Model bloczka Cena regularna Cena promocyjna
Silka E 24 4,49 zł/szt. 3,59 zł/szt.

Firmy budowlane również proponują rabaty, np. na pierwsze metry murowania lub dla stałych klientów. Niejednokrotnie da się uzyskać 10-15% zniżki na całość usługi.

Porównanie cen murowania z różnych materiałów

Murowanie z bloczków betonowych cena - sprawdź nasze ceny i promocje

Poza bloczkami betonowymi do murowania można wykorzystać cegły, pustaki ceramiczne lub keramzytobetonowe, gazobeton czy beton komórkowy. Jak prezentuje się porównanie kosztów tych materiałów?

Murowanie z bloczków betonowych i pustaków ceramicznych należy do jednych z najbardziej opłacalnych rozwiązań na rynku.
Materiał Koszt murowania 1 m2
Bloczki betonowe 70-150 zł
Pustaki ceramiczne 90-160 zł
Cegła pełna 180-250 zł

Jak wynika z tabeli, murowanie tradycyjną cegłą jest ponad 2-krotnie droższe niż wykorzystanie nowoczesnych materiałów. Dlatego bloczki betonowe i ceramika stanowią optymalny wybór pod kątem kosztów.

Najtańsze firmy wykonujące murowanie bloczków betonowych

Kluczową kwestią, by zaoszczędzić na pracach murarskich jest wybranie sprawdzonej, ale jednocześnie niedrogiej ekipy budowlanej. Gdzie szukać najtańszych firm murowych?

 • Lokalni przedsiębiorcy, zwłaszcza z małych miejscowości, mają zazwyczaj niższe stawki.
 • Polecani wykonawcy z budowy u znajomych.
 • Serwisy z ogłoszeniami online, gdzie można porównać oferty wielu firm.

Różnice w cenie mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, więc warto poszukać i wynegocjować jak najlepsze warunki!

Gdzie znaleźć najlepsze ceny na murowanie bloczkami betonowymi

Podsumowując, aby zaoszczędzić na kosztach murowania z bloczków betonowych, należy:

 • Kupować materiały w promocji, porównywać oferty sklepów.
 • Wybrać sprawdzonych, lokalnych wykonawców robót.
 • Realizować prace poza sezonem budowlanym i w mniejszych miejscowościach.
 • Spytać o rabaty, zniżki przy większych zamówieniach.

Korzystając z powyższych wskazówek, można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent całkowitych kosztów murowania bloczkami betonowymi.

Podsumowanie

Murowanie z bloczków betonowych to jedna z najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych technik budowlanych. Koszt takiego murowania zależy od wielu czynników, które przedstawiliśmy w niniejszym artykule. Najważniejsze to rodzaj materiału, marka producenta, grubość bloczków czy dodatkowe właściwości np. izolacyjność termiczna.

Bloczki betonowe bez specjalnych wymagań kosztują już od 2-4 zł za sztukę. Te o lepszych parametrach, izolacji cieplnej czy wytrzymałości mogą kosztować nawet 8 zł za sztukę. Natomiast sama usługa murowania to koszt rzędu 70-150 zł za metr kwadratowy w zależności od firmy budowlanej.

Artykuł pokazuje, że największe oszczędności można uzyskać wybierając sprawdzonych, lokalnych wykonawców, kupując materiały w promocjach oraz realizując inwestycję poza głównym sezonem budowlanym. Korzystając z tych sposobów, możliwe jest obniżenie całkowitej ceny murowania z bloczków betonowych nawet o kilka lub kilkanaście procent.

Mamy nadzieję, że informacje zebrane w artykule pomogą podjąć świadomą decyzję dotyczącą wyboru materiałów i wykonawców przy planowanym murowaniu z bloczka betonowego. Z pewnością pozwolą one zoptymalizować koszty tego etapu budowy.

banner

Najczęstsze pytania

Najlepiej zdecydować się na renomowaną markę gwarantującą wysoką jakość materiałów. Kluczowe parametry to wytrzymałość, gęstość, izolacyjność termiczna i akustyczna bloczków. Warto też sprawdzić opinie innych klientów na temat konkretnych produktów.

Stawki za wykonanie murowania wahają się zazwyczaj od 70 do 150 zł za metr kwadratowy w zależności od regionu Polski, terminu realizacji i wybranej ekipy budowlanej. Na koszty wpływ mają też ewentualne dodatkowe prace jak montaż nadproży czy instalacji.

Najlepiej regularnie monitorować promocje i wyprzedaże w marketach budowlanych. Często można tam kupić dobrej jakości materiały wobec o 20-30% niższej cenie. Dobrym rozwiązaniem są też zakupy hurtowe bezpośrednio u producentów materiałów budowlanych.

Aby przyspieszyć prace, warto zatrudnić sprawdzoną ekipę murarzy, zadbać o terminową dostawę materiałów na plac budowy oraz koordynować poszczególne etapy robót. Pomocne jest także wcześniejsze przygotowanie zaprawy murarskiej oraz stosowanie nowoczesnych technologii jak murowanie na piankę.

Dla osób bez doświadczenia lepiej zlecić te prace fachowcom. Pozwoli to zachować wysoką jakość i tempo prac, a w razie problemów firma budowlana ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy. Samodzielne murowanie to rozwiązanie raczej dla wprawionych majsterkowiczów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.33 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Klimatyzator kanałowy do domu jednorodzinnego - profesjonalna klimatyzacja kanałowa
 2. Cena murowania ścian - koszt robocizny i materiałów
 3. Pompa ciepła Ferroli - opinie, ceny, czy warto kupić?
 4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
 5. Niższa inflacja dzięki nowemu połączeniu? Poznaj tanią alternatywę
Autor Ida Nowak
Ida Nowak

Specjalizuję się w projektowaniu zrównoważonego i ekologicznego stylu życia, koncentrując się na zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie skupiałam się na zrównoważonym rozwoju. Jako aktywna działaczka na rzecz środowiska, często uczestniczę w panelach dyskusyjnych i warsztatach dotyczących ekologicznego stylu życia. Jestem ceniona za moje praktyczne wskazówki, które pomagają innym w łatwym przejściu na bardziej ekologiczny styl życia, a moje artykuły mają na celu edukowanie i inspirowanie do świadomego wyboru na rzecz środowiska.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły