Prąd

Jak doładować licznik przedpłatowy PGE bez karty?

Autor Ida Nowak
Ida Nowak02.01.20246 min.
Jak doładować licznik przedpłatowy PGE bez karty?
banner

Licznik przedpłatowy bez karty PGE to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą kontrolować zużycie energii elektrycznej i terminowo uiszczać należności. W artykule wyjaśnimy, jak można zasilić taki licznik bez konieczności posiadania karty doładowującej. Podpowiemy, gdzie i jak kupić kod doładowania online. Przekonasz się, że proces doładowania licznika PGE bez karty jest naprawdę prosty!

Kluczowe wnioski:
 • Doładować licznik PGE można przez Internet lub w sklepie - bez karty.
 • Kod doładowania należy wpisać na stronie PGE lub na liczniku.
 • Środki pojawiają się na liczniku najpóźniej następnego dnia.
 • Cena kodu zależy od kwoty doładowania, zwykle to 1-2 zł opłaty.
 • Jeśli kod nie zadziała, należy skontaktować się z obsługą klienta PGE.

Jak doładować licznik PGE online bez karty

Posiadanie licznika przedpłatowego PGE daje wiele korzyści. Nie musisz martwić się o terminowe opłacanie rachunków za prąd, bo kontrolujesz zużycie energii i doładowujesz licznik z góry. Dodatkowo, przedpłatowy system rozliczeń pomaga lepiej kontrolować domowy budżet.

Niestety, czasem zdarza się zapomnieć o zakupie karty doładowującej. Wówczas przydaje się wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na doładowanie licznika PGE bez karty. Jak to zrobić?

Zakup online kodu doładowującego

Najwygodniejszą metodą jest zakup kodu doładowującego przez Internet. Możesz to zrobić na stronie internetowej sprzedawcy energii elektrycznej, czyli PGE Obrót, albo na stronach pośredników, np. wszystko.pl. Po sfinalizowaniu transakcji otrzymasz kod - ciąg cyfr lub znaków. Następnie wpisujesz go na swoim liczniku przedpłatowym lub na koncie internetowym PGE.

Zwykle kod doładowujący pojawia się na koncie już po kilku sekundach lub najdalej w ciągu jednej doby. Koszt kodu to opłata manipulacyjna w wysokości 1-2 zł, w zależności od operatora sprzedającego kody. Im wyższa kwota doładowania, tym niższy procent tej opłaty.

Jak sprawdzić stan licznika przedpłatowego PGE

Regularne sprawdzanie stanu licznika przedpłatowego PGE pozwala kontrolować zużycie energii elektrycznej i bilans konta. Dzięki temu zawsze wiesz, czy masz jeszcze środki na koncie i kiedy warto je doładować.

Istnieje kilka opcji, by to zrobić:

 • Bezpośrednio na tablicy licznika przedpłatowego - ilość pozostałej energii widnieje na wyświetlaczu.
 • Po zalogowaniu na swoje internetowe konto klienta PGE.
 • Dzwoniąc do infolinii PGE i podając numer karty licznika (jeśli posiadasz).

Warto sprawdzać stan licznika regularnie, np. raz w tygodniu. Zapewni Ci to pełną kontrolę nad rachunkami za prąd.

Czytaj więcej: Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Sprawdź rzeczywiste ceny instalacji PV w 2023

Gdzie kupić kod doładowania licznika przedpłatowego

Istnieje kilka opcji zakupu kodu doładowującego licznik przedpłatowy PGE bez posiadania karty:

Przez Internet w sklepie detalicznym
- strona PGE - kiosk, np. Ruchu
- pośrednicy: wszystko.pl - stacja benzynowa, np. Orlen

Możesz także zamówić kod doładowujący telefonicznie, dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta PGE. Koszt kodu to opłata manipulacyjna 1-2 zł, zależnie od kwoty doładowania i operatora.

Podczas zakupu przez Internet konieczna jest płatność kartą płatniczą lub przelewem. W sklepie stacjonarnym zapłacisz gotówką.

Jak dodać środki na licznik przedpłatowy PGE

Jak doładować licznik przedpłatowy PGE bez karty?

Aby doładować licznik przedpłatowy PGE bez karty, musisz najpierw zdobyć kod doładowania (opisane powyżej sposoby), a następnie wprowadzić go:

 • Bezpośrednio na liczniku - przy pomocy przycisków wpisz ciąg cyfr/liter z kodu.
 • Na koncie internetowym PGE - zakładka „doładuj licznik”.

Kod możesz też zeskanować specjalną aplikacją PGE Dom przy użyciu smartfona.

Po wpisaniu poprawnego kodu, środki powinny pojawić się na Twoim liczniku w ciągu maksymalnie 24 godzin. Zwykle jednak kod aktywuje się znacznie szybciej - po kilku sekundach lub minutach.

Ile kosztuje doładowanie licznika przedpłatowego PGE

Cena za doładowanie licznika przedpłatowego PGE składa się z dwóch elementów:

 1. Kwoty, którą chcesz zasilić licznik - może być dowolna, np. 20 zł, 50 zł lub 100 zł.
 2. Opłaty manipulacyjnej dla operatora, który sprzedaje Tobie kod doładowujący. Wynosi ona zwykle 1-2 zł.

Im wyższa kwota doładowania, tym opłata manipulacyjna będzie niższa procentowo. Kody możesz kupować wielokrotnie, by stopniowo zasilać licznik.

Kiedy następuje dodanie środków na liczniku PGE

W większości przypadków środki z kodu doładowującego licznik PGE pojawiają się praktycznie natychmiast - już po kilku sekundach od wprowadzenia kodu. Jednak w niektórych sytuacjach proces może zająć dłużej.

Maksymalny czas, jaki jest przewidziany w regulaminie PGE na doładowanie licznika po zaksięgowaniu kodu, to 24 godziny. Jeśli minie ten czas, a pieniądze nie pojawią się na koncie, skontaktuj się z infolinią PGE w celu wyjaśnienia problemu.

Podsumowanie

Artykuł omawia krok po kroku, jak można zasilić licznik przedpłatowy PGE w sytuacji, gdy nie mamy pod ręką karty doładowującej. opisano, że należy wówczas zakupić specjalny kod doładowujący online lub w sklepie. Wyjaśniono także, jak sprawdzać stan licznika oraz gdzie i za ile można kupić kody. Przedstawiono różne warianty: zakup na stronach pośredników lub bezpośrednio na PGE.bit. Podano przybliżone koszty takiej usługi.

Artykuł zawiera szczegółowy opis kroków wpisywania kodu doładowującego na liczniku lub koncie internetowym PGE. Wyjaśnia, jak działa cały proces, ile potrwa doładowanie oraz co zrobić, gdy kod nie zadziała. Podpowiedzi te pomogą wszystkim użytkownikom liczników przedpłatowych PGE, którzy chcą mieć ciągłość zasilania bez konieczności pamiętania o zakupie kart doładowujących.

Materiał dostarcza wiedzę, jak kontrolować zużycie energii w liczniku przedpłatowym PGE poprzez regularne sprawdzanie jego stanu. Czytelnicy dowiedzą się, gdzie i jak to robić: bezpośrednio na liczniku, online na koncie klienta oraz telefonicznie. Ta wiedza pomoże lepiej zarządzać rachunkami za energię.

Treść artykułu ma charakter poradnikowy. Pisana jest przystępnym językiem i skupia się na praktycznej stronie obsługi licznika przedpłatowego PGE bez karty. Dlatego przyda się każdemu użytkownikowi, który nie chce dopuścić do sytuacji braku środków na koncie licznika.

banner

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Podłączenie pieca gazowego - montaż i podłączenie kotła gazowego
 2. Pompa ciepła odwierty - najlepsze rozwiązanie do budowy ogrzewania
 3. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
 4. Czy nowy film z serii Wonka zdobędzie tytuł kina nr 1 roku?
 5. Czy importowane panele z Azji zagrażają przyszłości branży fotowoltaicznej w Europie?
Autor Ida Nowak
Ida Nowak

Specjalizuję się w projektowaniu zrównoważonego i ekologicznego stylu życia, koncentrując się na zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie skupiałam się na zrównoważonym rozwoju. Jako aktywna działaczka na rzecz środowiska, często uczestniczę w panelach dyskusyjnych i warsztatach dotyczących ekologicznego stylu życia. Jestem ceniona za moje praktyczne wskazówki, które pomagają innym w łatwym przejściu na bardziej ekologiczny styl życia, a moje artykuły mają na celu edukowanie i inspirowanie do świadomego wyboru na rzecz środowiska.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Opinie o Orange Energia - Forum, Prąd, Oszuści
PrądOpinie o Orange Energia - Forum, Prąd, Oszuści

Opinie o Orange Energia w zakresie cen i warunków umów, obsługi klienta, procesu reklamacji oraz możliwości wypowiedzenia umowy. Sprawdź rzetelne wpisy na forach odnośnie jakości usług, wysokości rachunków oraz rzekomych nieuczciwych praktyk stosowanych przez tego sprzedawcę energii elektrycznej.