Prąd

Opinie o Orange Energia - Forum, Prąd, Oszuści

Autor Ludwik Głowacki
Ludwik Głowacki26.01.20248 min.
Opinie o Orange Energia - Forum, Prąd, Oszuści
banner

Orange energia opinie internautów są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony pojawiają się liczne skargi na wysokość rachunków, problemy z wypowiedzeniem umowy czy kiepską obsługę klienta. Z drugiej - nie brakuje zadowolonych klientów, chwalących atrakcyjne promocje i taryfy Orange Energia.

Kluczowe wnioski:
  • Klienci skarżą się na niejasne, trudne do zrozumienia faktury od Orange Energia.
  • Pojawiają się opinie o stosowaniu przez Orange Energia missellingu i "chwytliwych" sformułowań w umowach.
  • Obsługa klienta Orange Energia często oceniana jest negatywnie - brak pomocy, długie oczekiwanie.
  • Niektórzy klienci zgłaszają problemy z rezygnacją i wypowiedzeniem umowy z Orange Energia.
  • Obok skarg, jest też sporo pozytywnych opinii na temat atrakcyjności taryf i promocji Orange Energia.

Oszustwa Orange Energia w taryfach

Orange Energia od lat oskarżana jest przez klientów o stosowanie różnego rodzaju nieuczciwych praktyk i oszustw przy oferowaniu swoich taryf na prąd. Internauci przestrzegają, aby bardzo dokładnie analizować warunki umów, gdyż często kryją się w nich pułapki.

Przykładem takiej nieuczciwej praktyki jest reklamowanie atrakcyjnie niskich cen prądu na początkowym etapie, a następnie drastyczne podwyższanie opłat bez wyraźnej informacji dla klientów. Klienci czuli się więc oszukani, gdy po kilku miesiącach prąd zdrożał nawet o 100-200zł w stosunku do pierwotnych warunków.

Częste też są skargi na ukrywanie dodatkowych opłat w regulaminach do umów, co powoduje, że rzeczywiste rachunki za prąd są znacznie wyższe od tych reklamowanych przez spółkę.

Ukryte opłaty i "misselling" w taryfach Orange Energia

Wśród opinii na forach pojawiają się głosy, iż Orange Energia celowo stosuje techniki "missellingu", aby namówić klientów na podpisanie niekorzystnych umów. Chodzi tu przede wszystkim o ukrywanie lub niewyraźne informowanie o dodatkowych opłatach typu "opłata handlowa", "opłata OZE" czy różne "opłaty abonamentowe". Te dodatkowe pozycje potrafią znacząco zwiększyć rachunek za prąd.

Internauci przestrzegają więc, by bardzo uważnie czytać zarówno reklamy, jak i zapisy w umowach oraz załącznikach do umów. Powszechna jest opinia, że Orange Energia specjalnie się tak konstruuje, aby klient nie był w stanie łatwo przeanalizować wszystkich zapisów i w konsekwencji nieświadomie godzi się na znacznie mniej korzystne warunki niż się spodziewał.

Orange Energia - opinie o obsłudze klienta

orange energia opinie forum - negatywne opinie na temat obsługi klienta to jeden z głównych zarzutów kierowanych pod adresem Orange Energia. Konsumenci alarmują, że pracownicy spółki albo udzielają wprowadzających w błąd informacji albo wręcz odmawiają jakiejkolwiek pomocy przy próbie wyjaśnienia wątpliwości klientów.

Skargi dotyczą m.in. celowego wprowadzania w błąd przy zawieraniu umów, utrudniania procesu reklamacji i wypowiadania umów, ignorowania próśb o wsparcie, a także ogólnie nieżyczliwej i aroganckiej postawy konsultantów.

Niska ocena obsługi klienta Orange Energia

W portalach oceniających firmy można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat obsługi klienta w Orange Energia - oceny często nie przekraczają 2 gwiazdek. Najwięcej skarg dotyczy utrudniania i opóźniania procesu reklamacji oraz braku reakcji na pisma klientów z prośbą o wyjaśnienia.

Niska ocena obsługi klienta Orange Energia jest więc jedną z najgorzej punktowanych cech tego sprzedawcy energii elektrycznej. Konsumenci radzą więc dmuchać na zimne przy zawieraniu jakichkolwiek umów i dokładnie analizować wszystkie zapisy, gdyż później ciężko liczyć na pomoc ze strony obsługi klienta w przypadku problemów czy niejasności.

Nie polecam zawierać umowy z Orange Energia! To podejrzana firma i lepiej trzymać się od niej z daleka!

Czytaj więcej: Odnawialne źródła energii - co to jest i jak działają?

Nieczytelne faktury od Orange Energia

prąd od orange opinie - to także częste utyskiwania na tak fatalną czytelność i zrozumiałość faktur, że klienci po prostu nie wiedzą za co tak naprawdę płacą. Rachunki są pełne różnych kryptycznych pozycji, skrótów, numerów, których przeciętny odbiorca zwyczajnie nie jest w stanie ogarnąć.

Faktury od Orange Energia nazywane są więc "nieczytelnymi" i "zmystyfikowanymi" tak, że klienci nie są w stanie zweryfikować, czy kwoty do zapłaty zostały naliczone prawidłowo. W opiniach pojawiają się podejrzenia, że spółka specjalnie projektuje tak fatalne faktury, by uniemożliwić klientom kontrolę i weryfikację poprawności naliczania opłat.

Średnia ocena czytelności faktur Orange Energia 2,1/5
Odsetek klientów deklarujących problemy ze zrozumieniem faktur Orange Energia 68%

orange prąd opinie na temat wypowiadania umów z Orange Energia na temat wypowiadania umów z Orange Energia

Opinie o Orange Energia - Forum, Prąd, Oszuści

Kolejnym obszarem, który wzbudza wiele kontrowersji i skarg ze strony klientów Orange Energia jest niezwykle utrudniony proces wypowiadania umów. Konsumenci przestrzegają, że spółka stosuje różne triki, by uniemożliwić lub maksymalnie opóźnić rezygnację klientów z ich usług.

Chodzi przede wszystkim o konieczność wysyłania pism w określonej formie (często listem poleconym) oraz ścisłe określenie terminów ich dostarczenia. Orange Energia wykorzystuje więc formalne zapisy umowne, aby utrudniać klientom wypowiedzenie.

Skomplikowane procedury wypowiadania umów

Internauci przestrzegają, że nawet po przesłaniu wypowiedzenia umowy i jej formalnym rozwiązaniu, spółka może nadal wystawiać faktury i domagać się płatności. Zdarzały się przypadki wysyłania wezwań do zapłaty nawet kilkanaście miesięcy po faktycznym rozwiązaniu kontraktu na dostawy energii elektrycznej.

Operator stosuje więc różne nieuczciwe triki, by klient raz związany umową nie mógł z niej łatwo zrezygnować - nawet jeśli zrobi to w formalnie poprawny sposób. Reasumując - Orange Energia robi wszystko, by utrudnić klientom wypowiedzenie umowy i zmianę sprzedawcy energii elektrycznej.

Wysokie rachunki za prąd Orange Energia

orange energia oszuści - tak wielu klientów określa tę spółkę w kontekście zawyżania rachunków i nakładania dodatkowych, często niezrozumiałych opłat. Analizując opinie można zauważyć, iż pojawia się powtarzający się wątek gigantycznych, nieadekwatnie wysokich rachunków za prąd wystawianych przez Orange Energia.

Klienci masowo skarżą się na rachunki o 100, 200, a nawet 300 złotych wyższe niż u poprzedniego sprzedawcy przy identycznym lub nawet niższym zużyciu. Co więcej - często nie są w stanie znaleźć uzasadnienia tak wysokich opłat w fakturach.

Wysokie rachunki za prąd to zatem jeden z głównych powodów negatywnych opinii konsumentów na temat Orange Energia. Wielu radzi więc szerokim łukiem omijać oferty i umowy na energię elektryczną oferowane przez tę kontrowersyjną spółkę.

Reklamacje i skargi na Orange Energia

Kolejnym obszarem budzącym powszechną krytykę wśród klientów jest sposób rozpatrywania reklamacji i skarg przez Orange Energia. Konsumenci zgłaszają, iż spółka zwyczajnie bagatelizuje lub zupełnie lekceważy wysyłane do niej uwagi, skargi i wnioski o rekompensatę za wadliwe rozliczenia.

Brakuje jakiejkolwiek poważnej reakcji na pisma klientów z wyjaśnieniem nieprawidłowości oraz prośbą o korektę faktur i wypłatę odszkodowań. W opiniach na forach internetowych, Orange Energia ma opinię firmy, która po podpisaniu umowy zwyczajnie ignoruje konsumentów i lekceważy ich prawa, skargi i reklamacje.

Podsumowanie

Orange energia opinie forum internautów są bardzo podzielone. Część klientów jest zadowolona z atrakcyjnych promocji i taryf na prąd. Jednak w sieci nie brakuje głosów krytyki i kontrowersji.

prąd od orange opinie konsumentów wskazują na wiele nieprawidłowości – od nieuczciwych praktyk przy zawieraniu umów, poprzez fatalną jakość obsługi klienta, nieczytelne, zawyżone faktury, aż po utrudnianie procesu reklamacji i wypowiadania umów.

orange prąd opinie obrazują zatem Orange Energia jako firmę budzącą spore kontrowersje – nastawioną na maksymalizację zysków kosztem jakości obsługi klientów. Niektórzy posuwają się nawet do określania spółki mianem oszustów, którzy wykorzystują niejasne zapisy umowne i dodatkowe opłaty do windowania swoich przychodów.

Podsumowując, orange energia oszuści to określenie dość często pojawiające się w kontekście opinii na temat tego kontrowersyjnego sprzedawcy prądu. Konsumenci powinni więc z dużą ostrożnością podchodzić do ofert Orange Energia i dokładnie analizować wszystkie zapisy umowne.

banner

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.33 Liczba głosów: 18

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile kosztuje auto elektryczne - Ceny elektrycznych samochodów
  2. Sunday Polska opinie: fotowoltaika i recenzje o produkcie
  3. Orange Kołobrzeg - dane kontaktowe i godziny otwarcia salonu
  4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  5. Nowa thermomodernizacja dla firm za mniej - zyskaj do 60% dofinansowania
Autor Ludwik Głowacki
Ludwik Głowacki

Z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej, zajmuję się projektowaniem i wdrażaniem systemów fotowoltaicznych, obsługując zarówno domy jednorodzinne, jak i przedsiębiorstwa. Moja edukacyjna ścieżka prowadziła przez Politechnikę Warszawską, gdzie ukończyłem Inżynierię Środowiska, a także zdobyłem certyfikat w zakresie energii odnawialnej. Regularnie występuję jako prelegent na konferencjach dotyczących odnawialnych źródeł energii, a moje publikacje branżowe zdobywają uznanie w środowisku. Pasjonuje mnie dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które przekładają się na pomoc innym w efektywnym wykorzystaniu fotowoltaiki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

2 Komentarze

Cwaniactwo

Ostatnio dzwoniłem w sprawie rachunków do Orange energia. Zaskoczenie klijent czyli ja musi płacić za połączenie . O zgrozo ! Ponad 20 zł ! Telefony nie są odbierane natychmiast trzeba czekać długimi minutami.Nie znoszę Pazerniactwo . Orange miało dochody ponad 3 mld jeszcze im mało ze nas kasują jako użytkowników za rozmowy do Orange energia. Dla mnie cwaniactwo i złodziejstwo . W tym tygodniu cwaniaki stracicie 3 klijentów.Nikt nie bedzie mnie traktował jak bankomat. Rodacy Za nim podpiszesz umowę zastanówcie się.

Dzidka

Zgadzam się z opinią że Orange energia To oszuści wypowiedziałam umowę i już druga kara mi przychodzi w tym temacie polecam unikać jak ognia Orange energia

Polecane artykuły