News

Szokujące nagranie studentów: Weterynarz okrutnie traktuje ryby na uczelni!

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński08.12.20235 min.
Szokujące nagranie studentów: Weterynarz okrutnie traktuje ryby na uczelni!
banner

Szokujące nagranie z zajęć z anatomii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie udokumentowało okrutne traktowanie żywych karp przez wykładowczynię-weterynarza.

Kluczowe wnioski:
  • Wykładowczyni publicznie piłowała żywą rybę bez uprzedniego ogłuszenia.
  • Karpie były przetrzymywane w zbyt małych pojemnikach, co powodowało ich cierpienie.
  • Taki sposób traktowania ryb jest niezgodny z prawem i wiedzą naukową o odczuwaniu bólu przez ryby.
  • Zdarzenie to stanowi zły przykład dla studentów weterynarii.
  • Konieczna jest reakcja władz uczelni oraz organów ścigania.

Opublikowane nagranie z zajęć ujawnia szokującą prawdę

Na jaw wyszedł film udokumentowany podczas zajęć z anatomii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Widać na nim, jak wykładowczyni-weterynarz w bestialski sposób traktuje żywego karpia. Piłuje nożem głowę ryby, nie ogłuszając jej wcześniej. Robi to na oczach zebranych studentów.

Nagranie z miejsca oburzyło obrońców praw zwierząt. Fundacja Viva!, która otrzymała film od anonimowego nadawcy, natychmiast złożyła doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Jednocześnie zaalarmowała władze uczelni.

Zdaniem działaczy, prezentowanie studentom tak brutalnych praktyk jest niedopuszczalne. Podważa autorytet naukowy uczelni oraz stawia pod znakiem zapytania etykę zawodową pani doktor. Konieczne są zdecydowane kroki, by uniemożliwić jej dalsze prowadzenie zajęć w ten sposób.

Film ujawnia też inne niepokojące fakty dotyczące warunków, w jakich przetrzymywano karpie przed zajęciami. Wskazuje to na celowe, długotrwałe znęcanie się nad tymi zwierzętami.

Okrutna śmierć na oczach młodych adeptów zawodu

Jak donosi Fundacja Viva!, nagranie, które trafiło w jej posiadanie, jest niezwykle drastyczne. Przedstawia ono moment, gdy wykładowczyni na oczach zebranych studentów okalecza żywą rybę. Cała scena trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Kobieta chwyta karpia i piłuje mu głowę, nie ogłuszając go najpierw. Jest to działanie całkowicie sprzeczne z unijnymi regulacjami, które nakazują humanitarne traktowanie ryb przeznaczonych na ubój. Co gorsza, późniejsze ujęcie pokazuje, że ryba nadal oddycha, cierpiąc potworny ból z powodu rozległych ran.

Sytuacja ta jest tym bardziej bulwersująca, że do zdarzenia doszło podczas zajęć ze studentami, a sprawczynią była doświadczona lekarka weterynarii specjalizująca się właśnie w chorobach ryb. Dla przyszłych fachowców była to więc skandaliczna lekcja niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Uczelnia musi zareagować

Okazuje się, że pani doktor wcześniej przez wiele lat uczyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Obecnie prowadzi zajęcia dla studentów weterynarii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. I to właśnie na ćwiczeniach z tej uczelni doszło do tego haniebnego incydentu.

Według informacji Fundacji Viva!, podobny los podczas dwóch dni zajęć spotkał nawet 20 żywych ryb. Taki sposób prowadzenia zajęć jest nie do zaakceptowania i stoi w jawnej sprzeczności z misją uniwersytetu oraz etosem zawodu lekarza weterynarii.

Konieczne są zdecydowane kroki ze strony władz uczelni, by nie dopuścić do powtórzenia się tej sytuacji. Pani doktor swoim postępowaniem udowodniła brak predyspozycji etycznych i zawodowych do pracy ze studentami.

Niedopuszczalne jest okrutne traktowanie zwierząt przez wykładowców na oczach studentów. To fatalna lekcja dla przyszłych lekarzy weterynarii i hańba dla renomy uczelni.

Ryby odczuwają ból tak samo jak ssaki

Ustawa o ochronie zwierząt zabrania zadawania im cierpień. Przepis ten obejmuje wszystkie kręgowce, a więc również ryby. Tymczasem nagrane zajęcia pokazują rażące naruszenie tej zasady.

Co więcej, wiele badań naukowych potwierdziło, że ryby mają złożony układ nerwowy i tak samo odczuwają ból oraz strach jak ssaki. Ich mózgi wykazują podobną aktywność w reakcji na bodźce bolesne. Nie ulega zatem wątpliwości, że zwierzęta z filmów okrutnie cierpiały z powodu zadanych im ran.

Niewybaczalne warunki przetrzymywania

Jak podkreśla Fundacja Viva!, ma również dowody na to, że karpie przed zajęciami były trzymane w skandalicznych warunkach. Zapewne przyczyniło się to do jeszcze większych cierpień zwierząt podczas egzekucji na oczach studentów.

Z informacji działaczy wynika bowiem, że karpie utrzymywano w zbyt małych pojemnikach, praktycznie bez dostępu do tlenu. Próbowały się w nich zmieścić po kilka ryb, nie mogąc nawet wyprostować ciał. Nie miały też możliwości swobodnego pływania. Część z nich miała rozległe, otwarte rany, co samo w sobie jest niezwykle bolesne.

Liczba r

Czytaj więcej: Powracające do ojczyzny wielkie pandy czekają na najdłuższy lot swego życia

Podsumowanie

Szokujące nagranie studentów: Weterynarz okrutnie traktuje ryby na uczelni!

Wstrząsnęło mną nagranie, na którym widać jak wykładowczyni weterynarii publicznie piłuje żywą rybę. To drastyczny obraz okrucieństwa i naruszenia praw zwierząt. Niewyobrażalne cierpienie karpi przed śmiercią i absolutny brak szacunku dla ich życia.

Jako lekarz weterynarii powinna wiedzieć, że ryby odczuwają ból tak samo jak inne zwierzęta. Tymczasem potraktowała karpia w sposób całkowicie niehumanitarny. Dodatkowo przez wiele godzin trzymała ryby w zbyt małych pojemnikach, nie zapewniając im podstawowych warunków.

To skandaliczne, że osoba prowadząca zajęcia dla przyszłych weterynarzy demonstruje łamanie prawa i brak elementarnej wrażliwości. Tym samym daje studentom zły przykład jak traktować zwierzęta. Dlatego konieczna jest reakcja władz uczelni oraz odpowiednich organów.

Mam nadzieję, że dzięki nagłośnieniu tej sprawie uda się wyeliminować tego typu praktyki z polskich uczelni. Każde zwierzę zasługuje na humanitarne traktowanie, a studenci weterynarii powinni tego doświadczać w toku edukacji.

banner

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Podłączenie pieca gazowego - montaż i podłączenie kotła gazowego
  2. Pompa ciepła odwierty - najlepsze rozwiązanie do budowy ogrzewania
  3. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  4. Czy nowy film z serii Wonka zdobędzie tytuł kina nr 1 roku?
  5. Czy importowane panele z Azji zagrażają przyszłości branży fotowoltaicznej w Europie?
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły