Fotowoltaika

Odkryj IBC AeroFix G3 – rewolucyjny system montażu na dachach płaskich!

Autor Ida Nowak
Ida Nowak30.11.20234 min.
Odkryj IBC AeroFix G3 – rewolucyjny system montażu na dachach płaskich!
banner

ibc system AeroFix G3 to prawdziwa rewolucja wśród systemów montażowych instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zapewniają nie tylko elastyczność doboru modułów i sposobu ich montażu, ale przede wszystkim gwarantują maksymalne bezpieczeństwo przy zminimalizowanych kosztach inwestycji. Poznaj zalety tego systemu i przekonaj się, jak dużo nowych możliwości daje on instalatorom i właścicielom domów oraz budynków komercyjnych.

Kluczowe wnioski:

  • System AeroFix G3 umożliwia montaż szerokiej gamy modułów fotowoltaicznych o różnych rozmiarach i mocach.
  • Elastyczne elementy montażowe eliminują ryzyko uszkodzeń paneli i zapewniają im długą żywotność.
  • Możliwość łączenia wąskich i szerokich szyn nośnych optymalizuje koszty systemu.
  • Fabrycznie zamontowane kanały kablowe i maty ochronne znacząco przyspieszają i ułatwiają instalację.
  • Renoma i wieloletnie doświadczenie firmy IBC SOLAR gwarantują najwyższą jakość i niezawodność systemu.

Czy AeroFix G3 to najlepszy system montażu na dachach płaskich?

System montażowy AeroFix G3 od firmy IBC SOLAR to prawdziwa innowacja na rynku instalacji fotowoltaicznych. Daje on dużo większe możliwości i znacznie lepiej odpowiada na potrzeby współczesnych instalatorów oraz właścicieli budynków niż standardowe systemy montażowe. Elastyczność w doborze modułów i ich konfiguracji, maksymalne bezpieczeństwo oraz zaawansowane rozwiązania montażowe powodują, że z pewnością można nazwać go jednym z najlepszych systemów w swej klasie.

Kluczową zaletą AeroFix G3 jest fakt, że system ten pozwala na instalację bardzo szerokiej gamy modułów PV - od modeli o długości 1500 mm i szerokości 980 mm aż po panele o długości 2100 mm i szerokości 1150 mm. Taka elastyczność jest niezwykle ważna dla instalatorów. Ponadto zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej zapobiega powstawaniu dodatkowych naprężeń mechanicznych w panelach, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń i spadku wydajności.

Nowością w systemie AeroFix G3 jest także możliwość łączenia szyn nośnych różnej szerokości. Dzięki temu w niektórych fragmentach instalacji można wykorzystać ekonomiczną szynę wąską bez ryzyka pogorszenia bezpieczeństwa i trwałości systemu. System AeroFix G3 zapewnia zatem nie tylko maksymalną elastyczność, ale także pozwala zminimalizować koszty materiałów, co przekłada się na korzyść dla końcowego klienta. A przecież koszty to kolejny decydujący czynnik przy okazji wyboru systemu montażowego.

W sześciu wariantach montażowych

Również w kwestii opcji montażowych AeroFix G3 dostarcza niemal nieograniczone możliwości i perfekcyjnie dostosowuje się do każdych warunków panujących na dachu budynku. Panele można zamocować w pozycji poziomej i pionowej, jak również zamontować pod kątem 8, 10 lub 15 stopni, kierując je na południe lub na wschód/zachód. Łącznie instalator ma do wyboru aż sześć wariantów konfiguracji, co daje mu mnóstwo swobody i szans na zoptymalizowanie wydajności modułów nawet na trudnych dachach.

Jednak to nie koniec. Innym mocnym punktem systemu AeroFix G3 są bowiem udogodnienia usprawniające montaż. Mowa o fabrycznie zintegrowanym systemie osłon i kanałów na okablowanie. Zamiast instalować te elementy dopiero na dachu, można po prostu podłączyć gotowe moduły. Dzięki temu proces montażu przebiega dużo szybciej, łatwiej i taniej. Kanały kablowe i maty ochronne same w sobie także minimalizują ryzyko przyszłych uszkodzeń przewodów i paneli. To kolejny ważny element systemu bezpieczeństwa AeroFix G3.

Jakie moduły fotowoltaiczne można zamontować w systemie AeroFix G3?

Jak już wspomniano na wstępie, nowy system montażowy od firmy IBC SOLAR cechuje bardzo szeroki zakres kompatybilności pod względem obsługiwanych modułów fotowoltaicznych. Konstrukcja nośna została zaprojektowana tak, aby sprostać wyzwaniom montażu coraz większych rozmiarem i wydajnością paneli.

AeroFix G3 pozwala na instalację modułów o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości w zakresie od 980 do 1150 mm.

Oznacza to, że system jest przygotowany do obsłużenia większości modułów monokrystalicznych i polikrystalicznych dostępnych obecnie na rynku. Mogą być one zarówno standardowej wielkości, jak i typu oversize. Oczywiście poza technicznymi aspektami montażu, liczy się wygląd i estetyka gotowej instalacji. W tym zakresie praktycznie nie ma żadnych ograniczeń.

Warto jednak zaznaczyć, iż poza wymiarami czy typem ogniw, kluczowymi parametrami doboru paneli dla systemu AeroFix G3 są przede wszystkim maksymalna waga modułu na poziomie 30 kg oraz maksymalna wysokość ramy wynosząca 50 mm. Te kryteria spełnia większość modułów dobrych marek dostępnych na polskim rynku, więc nie ograniczają one zbytnio możliwości wyboru. AeroFix G3 daje bardzo dużą swobodę!

Minimalna długość modułu 1500 mm
Maksymalna długość modułu 2100 mm
Minimalna szerokość modułu 980 mm
Maksymalna szerokość modułu 1150 mm

Czytaj więcej: Jak działa fotowoltaika? Poznaj sekrety paneli fotowoltaicznych i sposób ich funkcjonowania!

Jak AeroFix G3 zapewnia elastyczność i bezpieczeństwo instalacji PV?

Odkryj IBC AeroFix G3 – rewolucyjny system montażu na dachach płaskich!

System AeroFix G3 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami bezpieczeństwa, a zarazem oferuje dużą swobodę w zakresie konfiguracji instalacji. Kluczem do pogodzenia tych dwóch pozornie wykluczających się cech jest wspomniane już polączenie uchylne w podporach montażowych.

Mechanizm ten pozwala na dostosowanie ustawienia modułów do warunków panujących na dachu, bez konieczności ich dodatkowego napinania lub dociskania, by uzyskać odpowiedni kąt nachylenia. Regulacja odbywa się praktycznie bez wysiłku i nie powoduje powstawania szkodliwych naprężeń w panelach - co mogłoby spowodować ich uszkodzenia lub trwałą ut

banner

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Podłączenie pieca gazowego - montaż i podłączenie kotła gazowego
  2. Pompa ciepła odwierty - najlepsze rozwiązanie do budowy ogrzewania
  3. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  4. Rewolucyjne wykorzystanie niedopałków na Litwie - czy Polacy podążą za tendencją?
  5. Jak poprawnie chłodzić za pomocą pompy ciepła? Odkryj najlepsze rozwiązania!
Autor Ida Nowak
Ida Nowak

Specjalizuję się w projektowaniu zrównoważonego i ekologicznego stylu życia, koncentrując się na zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie skupiałam się na zrównoważonym rozwoju. Jako aktywna działaczka na rzecz środowiska, często uczestniczę w panelach dyskusyjnych i warsztatach dotyczących ekologicznego stylu życia. Jestem ceniona za moje praktyczne wskazówki, które pomagają innym w łatwym przejściu na bardziej ekologiczny styl życia, a moje artykuły mają na celu edukowanie i inspirowanie do świadomego wyboru na rzecz środowiska.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Ranking najlepszych falowników 2024
FotowoltaikaRanking najlepszych falowników 2024

Zestawienie najlepszych modeli falowników fotowoltaicznych w Polsce. Ranking falowników PV 2024 z uwzględnieniem parametrów technicznych, ceny i opinii klientów. Przewodnik po najpopularniejszych falownikach.