News

Największy portfel magazynów energii zabezpieczony na rynku mocy

Autor Ida Nowak
Ida Nowak10 stycznia 20246 min
Największy portfel magazynów energii zabezpieczony na rynku mocy

Największym zwycięzcą grudniowej aukcji mocy okazała się Grupa Greenvolt, która zabezpieczyła ogromne przychody z projektów bateryjnych magazynów energii. Zdobyła ona ponad 70% całkowitej mocy przyznanej technologii BESS i uzyskała największy w Polsce portfel magazynów energii objętych wsparciem. To ogromny sukces, który wzmocni pozycję Greenvolt na rynku i pozwoli jej zbudować nowoczesną infrastrukturę magazynowania energii.

Greenvolt z największym portfelem

Grupa Greenvolt okazała się największym zwycięzcą grudniowej aukcji mocy zorganizowanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Firma zabezpieczyła dzięki temu ogromne przychody z kilku projektów bateryjnych magazynów energii (BESS).

Sukces Greenvolt w aukcji mocy wzmocni jej pozycję na rynku magazynowania energii i pozwoli kontynuować dynamiczny rozwój. Firma udowodniła, że potrafi skutecznie realizować duże projekty BESS i zdobywać długoterminowe kontrakty gwarantujące stabilne przychody.

Kluczowa rola magazynów energii

Rosnące znaczenie odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr i słońce, zwiększa zapotrzebowanie na magazyny energii. Pozwalają one zrównoważyć produkcję ze zużyciem i zapewnić stabilne dostawy prądu. Rola systemów BESS będzie więc coraz większa w obliczu transformacji energetycznej.

Greenvolt doskonale odczytał ten trend i postawił na rozwój magazynów, zdobywając przewagę nad konkurencją. Jego doświadczenie w tym obszarze zaprocentuje w nadchodzących latach.

Kluczowe informacje o wynikach aukcji

Ostatnio Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił wyniki aukcji mocy na rok 2028. Jak podał, suma obowiązków mocowych wynikających z grudniowej aukcji to ponad 7 GW, w tym 1 GW zabezpieczyły podmioty zagraniczne.

Najwięcej, bo aż 70% całkowitej mocy przyznanej technologii BESS, przypadło Grupie Greenvolt. To pokazuje jej dominującą pozycję na tym rynku.

Rekordowy kontrakt Greenvolt

Objęty wsparciem portfel bateryjnych magazynów energii Greenvolt wynosi 1,2 GW. Jest to zdecydowanie największy dotąd kontrakt na BESS zabezpieczony w Polsce w ramach aukcji mocy.

Tak ogromna skala projektu świadczy o potencjale Greenvolt i zdolności do realizacji inwestycji na niespotykaną dotąd skalę.

Czytaj więcej: Rewolucyjne wykorzystanie niedopałków na Litwie - czy Polacy podążą za tendencją?

Ogromne wpływy z projektów BESS

Dzięki wygranej w aukcji mocy Greenvolt zapewnił sobie ogromne i długoterminowe przychody z sześciu magazynów energii. Będą one działać jako rezerwa mocy dla polskiego systemu energetycznego.

Usługa ta będzie opłacana zgodnie ze stawką 244,90 zł za kW rocznie przez maksymalny możliwy okres 17 lat. Daje to gwarancję stabilnych zysków przez prawie dwie dekady, co jest wymarzoną perspektywą dla firmy.

Greenvolt Power po raz kolejny udowodnił, że potrafi zaangażować własne zasoby do pełnego rozwoju dużych projektów i jest w stanie zabezpieczyć długoterminowe kontrakty na usługi dostarczane w ramach akumulatorowych systemów magazynowania, gwarantując bankowalne źródło przyszłych przychodów i tworząc solidną bazę na finansowanie i budowę wysokiej jakości aktywów – komentuje Radek Nowak, prezes Greenvolt Power.

Dodatkowe możliwości zysków

Oprócz gwarantowanych przychodów z rynku mocy, projekty BESS Greenvolt będą miały elastyczność, by świadczyć również inne usługi sieciowe i korzystać z okazji rynkowych.

To znacząco zwiększy ich rentowność i wartość. Firma celnie odczytała kierunek rozwoju rynku i zadbała o pełne wykorzystanie potencjału swoich inwestycji.

Największy portfel magazynów w Polsce

Największy portfel magazynów energii zabezpieczony na rynku mocy

Z wynikiem 1,2 GW mocy z kontraktów BESS Greenvolt zdobył zdecydowanie największy portfel tego typu projektów w Polsce. Żaden inny gracz nie może się pochwalić takimi osiągnięciami.

Pokazuje to, że Greenvolt jest bezkonkurencyjny na rodzimym rynku magazynów energii i ma know-how oraz zasoby, by z sukcesem realizować projekty BESS na niespotykaną dotąd skalę.

Silna pozycja Greenvolt

Sukces w aukcji mocy umocnił pozycję Greenvolt w Polsce i pozwoli kontynuować dynamiczny rozwój firmy w obszarze magazynowania energii. Posiadany portfel projektów i długoterminowe kontrakty stanowią solidną bazę do dalszej ekspansji.

Greenvolt pokazał, że rozumie kierunek zmian na rynku energii i potrafi to znakomicie wykorzystać. Jego przewaga technologiczna przełoży się na wzmocnienie pozycji w nadchodzących latach.

Komentarz prezesa Greenvolt Power

Prezes Greenvolt Power Radek Nowak podkreśla, że Polska jest niezwykle ważnym rynkiem dla całej Grupy Greenvolt. Osiągnięty wynik wzmacnia jej pozycję i daje możliwość zbudowania aż sześciu systemów BESS.

Dzięki udanej aukcji mocy i planowanym dodatkowym projektom magazynowania energii za granicą, Greenvolt Power stała się jednym z czołowych graczy na rynku BESS w Europie i na świecie.

Globalne ambicje

Prezes Grupy Greenvolt João Manso Neto podkreśla, że dzięki kontraktom w Polsce firma stała się nie tylko europejskim liderem w obszarze BESS, ale również głównym globalnym deweloperem takich projektów.

Sukces w aukcji mocy napędzi dalszą ekspansję międzynarodową i umocni pozycję Greenvolt jako firmy oferującej magazyny energii na skalę przemysłową.

Grupa Greenvolt liderem rynku BESS

Grupa Greenvolt wzięła udział w grudniowej aukcji mocy poprzez spółkę Greenvolt Power, która zajmuje się globalnym rozwojem i realizacją projektów OZE. Uzyskane w Polsce kontrakty na 1,2 GW mocy w magazynach energii oznaczają przełomowy sukces.

Dzięki niemu Greenvolt umocnił swoją pozycję jako lidera rynku BESS w Europie i na świecie. Posiadany portfel projektów, know-how i zasoby pozwolą na dalszą ekspansję i umacnianie przewagi technologicznej w tym perspektywicznym segmencie energetyki.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono wyniki grudniowej aukcji mocy, w której triumfatorem okazała się Grupa Greenvolt. Firma ta zdobyła aż 70% całkowitej mocy przyznanej dla magazynów energii typu BESS i zabezpieczyła ogromne przychody z sześciu takich projektów w Polsce. Łączna moc z kontraktów Greenvolt wynosi imponujące 1,2 GW.

Jest to największy jak do tej pory wynik, jeśli chodzi o moc zmagazynowaną w ramach przetargów dla technologii BESS w naszym kraju. Pokazuje to dominację Greenvolt na tym rynku i świetnie rozegraną strategię firmy, która postawiła na rozwój magazynów energii.

Dzięki długoterminowym kontraktom, opiewającym nawet na 17 lat, Greenvolt zyskał stabilne przychody sięgające setek milionów złotych rocznie. Może teraz skupić się na realizacji zdobytych projektów i dalszej ekspansji w Polsce oraz za granicą. Sukces wzmocnił pozycję firmy jako lidera w obszarze magazynowania energii.

Artykuł przybliża kulisy aukcji mocy i rekordowego sukcesu Grupy Greenvolt, analizując perspektywy dla niej na przyszłość. Pokazuje rosnącą rolę magazynów energii i trafność strategicznych decyzji Greenvolt w tym obszarze. Fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się energetyką i OZE.

banner

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Szlifowanie wylewki betonowej - usługi szlifowania posadzek
  2. Cena przeglądu i pomiarów elektrycznych - Cennik i kosztorys
  3. Klimatyzacja Chełm - ceny, opinie, najlepsze firmy montażowe
  4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  5. Nowe przepisy dla stacji ładowania samochodów elektrycznych
Autor Ida Nowak
Ida Nowak

Specjalizuję się w projektowaniu zrównoważonego i ekologicznego stylu życia, koncentrując się na zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym. Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie skupiałam się na zrównoważonym rozwoju. Jako aktywna działaczka na rzecz środowiska, często uczestniczę w panelach dyskusyjnych i warsztatach dotyczących ekologicznego stylu życia. Jestem ceniona za moje praktyczne wskazówki, które pomagają innym w łatwym przejściu na bardziej ekologiczny styl życia, a moje artykuły mają na celu edukowanie i inspirowanie do świadomego wyboru na rzecz środowiska.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Historia pierwszego kasyna w Europie
NewsHistoria pierwszego kasyna w Europie

Stary Kontynent od wieków zadziwia i ekscytuje. To tu dochodziło do wielu ekscytujących odkryć, także w tym zakątku świata budziły się największe wojenne konflikty. Dziś kroniki historyczne zaprowadziły nas do pierwszego w historii Europy kasyna.