News

Najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński21 grudnia 20236 min
Najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku

Najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku to obecnie modele chińskich producentów, które zajmują czołowe miejsca w comiesięcznym rankingu TaiyangNews. W listopadowym zestawieniu trzy pierwsze pozycje należą do firm z Chin, które oferują moduły o wysokiej sprawności i długich okresach gwarancji. Ranking wskazuje na dominację chińskich technologii fotowoltaicznych i stałą obecność azjatyckich marek w czołówce najbardziej wydajnych paneli słonecznych.

Dominacja chińskich producentów

Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 zakończy się dominacją chińskich modułów fotowoltaicznych jako najwydajniejszych na rynku. W comiesięcznym zestawieniu TaiyangNews, które publikuje ranking najlepszych paneli słonecznych, kolejny miesiąc z rzędu trzy pierwsze miejsca zajmują producenci z Chin.

Listopadowa aktualizacja tego rankingu ponownie pokazuje wyraźną przewagę chińskich firm fotowoltaicznych. Wszystko wskazuje także, że w grudniowym zestawieniu, które ma się wkrótce ukazać, nie nastąpią większe zmiany pod tym względem.

Stała obecność w czołówce

Chińscy producenci paneli słonecznych od dłuższego czasu utrzymują swoją pozycję w TOP3 najwydajniejszych modułów PV. Już dziewiąty miesiąc z rzędu liderem rankingu TaiyangNews jest firma AikoSolar ze swoim panelem o mocy 620 W i sprawności 24%.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Longi, który po raz dziewiąty zajął drugie miejsce ze swoim modułem 600 W. Trzecią pozycję utrzymuje natomiast od trzech miesięcy Huasun. Wskazuje to na stabilność chińskich marek w czołówce zestawienia.

AikoSolar liderem rankingu TaiyangNews

Jak wspomniano, pierwsze miejsce w rankingu najwydajniejszych paneli fotowoltaicznych portalu TaiyangNews od dziewiątego miesiąca zajmuje chiński producent AikoSolar. Jego moduł z serii ABC White hole charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością na poziomie 24%.

Parametry techniczne tego panelu to moc 620 W oraz wymiary 2278 x 1134 x 35 mm przy masie 28,2 kg. Został on wykonany w technologii ogniw ABC (All-Back-Contact). Posiada 15-letnią gwarancję producenta oraz 30-letnią gwarancję na sprawność na poziomie ponad 88%.

Wysokie parametry

Warto podkreślić, że parametry modułu AikoSolar plasują go na prowadzeniu w rankingu TaiyangNews już od wielu miesięcy. Taka powtarzalność pokazuje, że jest to najlepszy obecnie panel na rynku pod względem wydajności i niezawodności.

Wysoka pozycja tego chińskiego producenta oznacza również, że azjatyckie firmy zdecydowanie przewodzą branży fotowoltaicznej i prezentują najnowocześniejsze technologie w tym obszarze.

Czytaj więcej: Kraków: Tramwaj zderzył się z dorożką. To nie miejsce dla koni

Wysoka sprawność paneli chińskich firm

Kolejnym elementem, który determinuje dominację chińskich producentów modułów PV jest fakt, iż prezentują one bardzo wysoką sprawność, często wyższą niż w przypadku firm z innych krajów.

Jako przykład można podać moduły zajmujące trzy pierwsze pozycje w listopadowym rankingu TaiyangNews. Numer jeden - AikoSolar - osiąga wartość 24%, zaś drugi i trzeci producent to odpowiednio 23,3% i 23,02% sprawności.

Producent Sprawność modułu
AikoSolar 24%
Longi 23,3%
Huasun 23,02%

Jak wynika z zestawienia, chińskie panele PV górują pod względem sprawności, a trzy pierwsze firmy przekraczają pułap 23%. Dzięki temu zapewniają wyższą produktywność i lepszy zwrot z instalacji.

Długie okresy gwarancji na chińskie moduły

Najlepsze panele fotowoltaiczne na rynku

Istotnym elementem przewagi rynkowej paneli chińskich firm są także długie okresy gwarancji, jakimi obejmują swoje produkty. Przykładowo AikoSolar daje 30-letnią gwarancję na sprawność powyżej 88%.

Z kolei np. Longi, który plasuje się na drugim miejscu rankingu, oferuje 25-letnią gwarancję na moc powyżej 88%. Są to okresy, które przewyższają średnie wartości w branży PV.

Długie okresy ochrony gwarancyjnej na wysokim poziomie świadczą o stabilności i trwałości rozwiązań chińskich producentów. Równocześnie zwiększają także pewność inwestycji w ich panele słoneczne.

Trzeba zauważyć, że takie warunki gwarancji dają większą pewność potencjalnym nabywcom modułów. Długoterminowa stabilność parametrów z pewnością może przemawiać na korzyść zakupu paneli PV chińskich firm.

Trzeci miesiąc Huasun na podium

Ciekawostką listopadowej edycji rankingu TaiyangNews jest także obecność chińskiego producenta Huasun na podium zestawienia. Po raz trzeci z rzędu moduł tej firmy plasuje się w TOP 3 wydajności.

Panel Huasun z serii Himalaya HS-210-B132DS charakteryzuje się mocą 715 W i sprawnością 23,02%. Został wykonany w technologii HJT 2.0. Podobnie jak AikoSolar, objęty jest 30-letnią ochroną gwarancyjną z minimalnym progiem 80%.

Utrzymująca się przez trzy miesiące obecność Huasun w trójce rankingu świadczy o stabilnej jakości produktów tego chińskiego producenta.

Przewaga chińskich technologii PV

Podsumowując, listopadowy ranking portalu TaiyangNews oraz obserwacje rynku wskazują, że rok 2023 zakończy się w obszarze fotowoltaiki zdecydowaną dominacją chińskich firm. Utrzymują one pozycję liderów pod względem efektywności paneli słonecznych.

Znaczącą przewagę Chin zapewniają przede wszystkim takie czynniki, jak wysoka sprawność modułów, długie okresy ochrony gwarancyjnej czy nowoczesne technologie produkcji, np. HJT 2.0.

Wszystko to sprawia, że chińscy producenci górują obecnie na globalnym rynku fotowoltaicznym i prawdopodobnie ich dominacja utrzyma się także w kolejnych latach.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono kwestię dominacji chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. Przytoczono najnowsze dane z listopadowego rankingu portalu TaiyangNews, który wskazuje, że po raz kolejny trzy pierwsze miejsca należą do firm z Chin.

Przeanalizowałem pozycję lidera zestawienia, którym od 9 miesięcy jest AikoSolar. Jego moduł 620W wyróżnia się rekordową sprawnością 24% i długą, 30-letnią gwarancją. Poruszyłem także kwestię wysokich parametrów paneli chińskich producentów, z których wszyscy trzej najlepsi osiągają sprawność powyżej 23%.

Omówiłem również długie okresy gwarancji sięgające nawet 30 lat, którymi chińskie firmy zachęcają klientów do wyboru swoich produktów. Przytoczyłem przykład Huasun, który po raz trzeci z rzędu plasuje się na podium rankingu zestawienia.

Podsumowując, moim zdaniem chińscy producenci PV dominują globalny rynek dzięki nowoczesnym technologiom, wysokiej jakości i niezawodności swoich paneli. Ich przewaga utrzyma się zapewne w nadchodzących latach.

banner

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Szlifowanie wylewki betonowej - usługi szlifowania posadzek
  2. Cena przeglądu i pomiarów elektrycznych - Cennik i kosztorys
  3. Klimatyzacja Chełm - ceny, opinie, najlepsze firmy montażowe
  4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  5. Nowe przepisy dla stacji ładowania samochodów elektrycznych
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Historia pierwszego kasyna w Europie
NewsHistoria pierwszego kasyna w Europie

Stary Kontynent od wieków zadziwia i ekscytuje. To tu dochodziło do wielu ekscytujących odkryć, także w tym zakątku świata budziły się największe wojenne konflikty. Dziś kroniki historyczne zaprowadziły nas do pierwszego w historii Europy kasyna.