Fotowoltaika

Fotowoltaika w Warszawie - panele, baterie i instalacje. Najlepsze oferty!

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński17.09.20234 min.
Fotowoltaika w Warszawie - panele, baterie i instalacje. Najlepsze oferty!
banner

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Nic dziwnego, montaż instalacji PV pozwala nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale też zadbać o środowisko. Jak działają panele fotowoltaiczne w stolicy i jak ich montaż może się opłacać? O tym w poniższym artykule!

Jak działają panele fotowoltaiczne w Warszawie?

Panele fotowoltaiczne działają w oparciu o tzw. efekt fotowoltaiczny. Pod wpływem promieni słonecznych w ogniwach PV zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której powstaje prąd stały. Im więcej słońca dociera do paneli, tym wydajniej pracuje instalacja.

W Warszawie panele montuje się zazwyczaj na dachach budynków, aby zapewnić im jak najlepsze nasłonecznienie. Najkorzystniejszy kąt nachylenia paneli to 30-40 stopni. Ważne jest też ich właściwe ustawienie względem stron świata.

Ile kosztują dobre panele fotowoltaiczne w stolicy?

Koszt paneli PV w Warszawie to najczęściej 2-3 tys. zł za 1 kWp mocy instalacji. Oznacza to, że za kompletny zestaw o mocy 5 kWp trzeba zapłacić ok. 15-20 tys. zł. Do tego dochodzi montaż oraz koszt pozostałych urządzeń.

Najlepsze marki paneli to m.in. QCells, Jinko, LG, Longi, Canadian Solar. Są droższe, ale za to wydajne i trwałe. Ich sprawność sięga nawet 22%. Dobra inwestycja na lata!

Gdzie kupić tanie baterie do magazynowania prądu z PV?

Fotowoltaika w Warszawie - panele, baterie i instalacje. Najlepsze oferty!

Aby móc korzystać z energii słonecznej także po zmroku, konieczny jest zakup akumulatorów. Najlepsze oferty na baterie fotowoltaiczne znajdziemy bezpośrednio u producentów, takich jak BYD, Pylontech czy Growatt.

Warto też śledzić promocje w sklepach abakusenergy.pl, fotowoltaika-sklep.pl oraz soltier.pl. Ceny zaczynają się od 3-4 tys. zł za 1 kWh pojemności magazynu.

Jakie firmy mają najlepsze opinie za montaż fotowoltaiki?

Montaż instalacji PV w Warszawie oferuje wiele firm, jednak nie wszystkie gwarantują rzetelną usługę. Najlepiej wybierać sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem, takie jak:

 • Energia Słoneczna Warszawa
 • Eko Energia
 • Sun Invest
 • Energia Solar

Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić opinie w internecie i porozmawiać z montażystami o szczegółach usługi.

Jakie korzyści daje montaż instalacji fotowoltaicznej?

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w Warszawie to świetna inwestycja, która zwraca się już po kilku latach. Oto najważniejsze zalety PV:

 • Niższe rachunki za prąd nawet o 70-90%
 • Możliwość sprzedaży nadwyżek energii do sieci
 • Ekologiczne ogrzewanie wody i wspomaganie c.o.
 • Uniezależnienie się od podwyżek cen prądu
 • Wzrost wartości domu

Dzięki temu inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwraca, a przez kolejne lata zapewnia darmową energię słoneczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej?

Montaż fotowoltaiki w Warszawie warto zlecić sprawdzonej firmie, która:

 • Ma duże doświadczenie w montażu instalacji PV
 • Oferuje certyfikowany sprzęt renomowanych producentów
 • Udziela długiej gwarancji na montaż i urządzenia
 • Pomoże z formalnościami, w tym dotacjami
 • Zapewni profesjonalną obsługę posprzedażową

Prawidłowy montaż to podstawa, aby instalacja PV przez lata działała bezawaryjnie i zapewniała zieloną energię.

Jak sprawdzić opłacalność inwestycji w fotowoltaikę?

Fotowoltaika w Warszawie - panele, baterie i instalacje. Najlepsze oferty!

Aby sprawdzić opłacalność PV w Warszawie, należy skorzystać z kalkulatorów internetowych lub zasięgnąć porady eksperta. Przy kalkulacji bierze się pod uwagę m.in.:

 • Moc instalacji dostosowaną do zużycia prądu
 • Koszty zakupu i montażu paneli i pozostałych urządzeń
 • Możliwe dofinansowanie lub ulgi podatkowe
 • Czas zwrotu inwestycji

Dokładne wyliczenia pokażą, czy i kiedy inwestycja w fotowoltaikę w Warszawie się zwróci i pozwoli zaoszczędzić na rachunkach.

Gdzie szukać aktualnych promocji na fotowoltaikę w Warszawie?

Aby zamontować instalację PV po atrakcyjnej cenie, warto szukać promocji u producentów i w sklepach internetowych. Okazje na fotowoltaikę w Warszawie można znaleźć np. na stronach:

 • abakus-energy.pl
 • eko-energia.com.pl
 • fotowoltaika-warszawa.pl
 • greensun.pl

Promocje to świetna okazja, aby taniej zamontować panele PV i szybciej zwrócić inwestycję. Warto na bieżąco śledzić oferty i rabaty!

Podsumowanie

Fotowoltaika przeżywa prawdziwy boom w Warszawie, a coraz więcej mieszkańców decyduje się na montaż paneli słonecznych. Inwestycja w instalację PV pozwala radykalnie obniżyć rachunki za prąd i uniezależnić się od wzrostu cen energii. Aby cieszyć się słoneczną energią przez lata, warto postawić na sprawdzone podzespoły i doświadczoną firmę montażową. Przy obecnych cenach prądu oraz dostępnych dofinansowaniach, fotowoltaika w stolicy zwraca się już po 4-7 latach.

banner

Najczęstsze pytania

Zaleca się, aby moc instalacji PV odpowiadała ok. 70% rocznego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Dla domu jednorodzinnego będzie to najczęściej zestaw o mocy 5-8 kWp.

Tak, montaż instalacji PV można dofinansować w ramach programu "Mój Prąd" (nawet 5000 zł) lub z ubiegać się o dotacje z Urzędu Miasta i WFOŚiGW.

Średni koszt montażu paneli PV w Warszawie to obecnie ok. 15-25 tys. zł za instalację o mocy 5 kWp gotową do pracy. Do tego dochodzą ew. koszty akumulatorów.

Tak, montaż paneli słonecznych w Warszawie można odliczyć od podatku. Ulga termomodernizacyjna wynosi maksymalnie 53 tys. zł.

Liczba paneli zależy od mocy całej instalacji. Przykładowo, dla zestawu o mocy 5 kWp potrzeba zazwyczaj 16-20 paneli o mocy 250-300 Wp każdy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile kosztuje auto elektryczne - Ceny elektrycznych samochodów
 2. Sunday Polska opinie: fotowoltaika i recenzje o produkcie
 3. Klimatyzacja Chełm - ceny, opinie, najlepsze firmy montażowe
 4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
 5. Nowe przepisy dla stacji ładowania samochodów elektrycznych
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły