OZE

Flexipower Group opinie - Najnowsze informacje o Flexipower

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński28.12.20235 min.
Flexipower Group opinie - Najnowsze informacje o Flexipower
banner

Flexipower Group to innowacyjna firma działająca w branży fotowoltaicznej, która zyskała popularność dzięki atrakcyjnym ofertom dla klientów indywidualnych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak działa Flexipower Group, jakie są opinie na temat tej firmy oraz czy warto skorzystać z jej usług przy instalacji paneli fotowoltaicznych.

Kluczowe wnioski:
 • Flexipower Group oferuje klientom kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki, od projektu po montaż.
 • Firma chwali się atrakcyjnymi cenami i wysoką jakością swoich usług.
 • Opinie klientów na temat Flexipower Group są w większości pozytywne.
 • Niska cena oferty budzi jednak pewne obawy dotyczące jakości zastosowanych materiałów.
 • Przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić referencje firmy.

Flexipower Group - sprawdzone opinie

Flexipower Group to prężnie rozwijająca się polska firma, która zyskała popularność dzięki atrakcyjnym ofertom instalacji paneli fotowoltaicznych skierowanym do klientów indywidualnych. Co warto wiedzieć o tej firmie? Jakie opinie mają klienci? Spróbujemy to wszystko wyjaśnić.

Flexipower Group powstało w 2020 roku z inicjatywy kilku entuzjastów energii odnawialnej. Od samego początku firma skupiła się na kompleksowej obsłudze klientów zainteresowanych montażem paneli PV. Oferuje usługę "od A do Z" - od projektu instalacji, poprzez dostawę sprzętu, po fachowy montaż.

Model biznesowy

Flexipower Group stara się wyróżnić na tle konkurencji przede wszystkim atrakcyjnymi cenami swoich usług. Jak deklaruje firma, montaż instalacji PV u nich jest nawet o 30% tańszy niż u innych dostawców z branży fotowoltaicznej.

Niskie koszty udało się osiągnąć między innymi dzięki wyszukiwaniu okazji zakupu paneli bezpośrednio od producentów. Ponadto firma obsługuje klientów w całym kraju, co pozwala jej na optymalizację kosztów logistyki i dojazdów do klientów.

Jak działa system Flexipower Group?

Flexipower Group zapewnia pełną ścieżkę obsługi klientów zainteresowanych fotowoltaiką. Wszystko zaczyna się od bezpłatnej wyceny, na podstawie której przygotowywana jest konkretna oferta cenowa.

Kolejny krok to podpisanie umowy i wpłata zaliczki. Następnie firma przygotowuje projekt instalacji PV, dostarcza na miejsce montażu potrzebne urządzenia i akcesoria, po czym przystępuje do montażu.

Flexipower Group nie tylko instaluje panele PV, ale również oferuje pomoc w uzyskaniu dotacji z programu "Mój Prąd" - odpowiednie dokumenty są przygotowywane w ramach usługi.

Serwis posprzedażowy

Firma zapewnia też wsparcie posprzedażowe - w razie jakichkolwiek problemów z zamontowaną instalacją, klient może zgłosić się do serwisu Flexipower. W ramach gwarancji usuwane są ewentualne usterki oraz zapewniany jest przegląd instalacji co 2 lata.

Czytaj więcej: Dofinansowanie do pomp ciepła - dotacje w 2021. Sprawdź jakie możliwości!

Zalety korzystania z Flexipower Group

Do największych zalet Flexipower Group należą:

 • Atrakcyjne ceny - montaż instalacji PV o 30% tańszy niż u konkurencji
 • Kompleksowa usługa "pod klucz" obejmująca projekt, dostawę sprzętu oraz montaż
 • Profesjonalna obsługa klienta i wsparcie na każdym etapie inwestycji
 • Pomoc w uzyskaniu dotacji z programu "Mój Prąd"
 • Serwis posprzedażowy i gwarancja na zamontowany sprzęt

Te atuty sprawiają, że Flexipower Group cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa pozytywne opinie klientów.

Wady oferty Flexipower Group

Flexipower Group opinie - Najnowsze informacje o Flexipower

Jednak oprócz zalet, pojawiają się także głosy krytyki pod adresem Flexipower Group. Najczęściej wskazywane wady to:

- brak jasno określonych referencji, co budzi pewne obawy odnośnie rzeczywistego doświadczenia firmy

- niska cena może sugerować ograniczenia jakościowe lub stosowanie tańszych podzespołów

- zgłaszane problemy z terminowością realizacji zleceń

Kwestie sporne

Pojawiają się również zarzuty dotyczące nieetycznych praktyk - firma miała np. nagabywać klientów do zostawiania pozytywnych opinii w zamian za dodatkowe rabaty. Tego typu działania oczywiście nie budują zaufania potencjalnych klientów.

Flexipower Group a konkurencja na rynku

Mimo kilku kontrowersji, ogólny odbiór Flexipower Group na tle innych firm z branży wydaje się być pozytywny. Świadczyć może o tym chociażby dynamiczny wzrost liczby instalacji wykonywanych przez Flexipower.

Rok 2020 2021 2022
Liczba instalacji PV 120 850 2240

Jak widać, skala działalności firmy rośnie bardzo szybko. Taki trend może świadczyć, że klienci doceniają ofertę Flexipower Group i chętnie z niej korzystają.

Bezpieczeństwo inwestycji w Flexipower Group

Podsumowując, pomimo kilku niedociągnięć trudno jednoznacznie ocenić Flexipower Group w negatywnym świetle. Firma dynamicznie się rozwija i stale udoskonala swoje usługi.

Niska cena paneli PV powinna wszak budzić ostrożność potencjalnych klientów. Jednak przy odpowiedniej weryfikacji referencji i warunków umowy, inwestycja we współpracy z Flexipower Group może być opłacalna.

Kluczowe jest, aby indywidualnie ocenić wiarygodność firmy, zapoznać się z referencjami konkretnego projektanta czy instalatora, a także szczegółowo przeanalizować umowę. Wówczas ryzyko inwestycji można zminimalizować, a korzyści w postaci tańszego prądu - zmaksymalizować.

Podsumowanie

Flexipower Group to firma, która wzbudza sporo emocji i kontrowersji. Z jednej strony klienci chwalą atrakcyjne ceny i profesjonalną obsługę. Z drugiej pojawiają się głosy krytyki dotyczące terminowości i jakości wykonanych instalacji.

Nie da się ukryć, że na popularność Flexipower Group pracują przede wszystkim niskie koszty oferowanych instalacji paneli fotowoltaicznych. Jednak czy za tą atrakcyjną ceną idzie odpowiednia jakość? To pytanie nurtuje wielu potencjalnych klientów.

Analizując liczne opinie o Flexipower Group, trudno nie zauważyć pewnego ryzyka. Szczególnie jeśli firma nie jest w stanie przedstawić referencji, a jej oferta odbiega znacząco od stawek rynkowych. Rozsądny klient powinien zachować pewien dystans.

Mimo wszystko, patrząc na dynamiczny rozwój Flexipower Group, wydaje się że dla wielu osób zalety przeważają nad wadami. Kluczowe jest jednak indywidualne zweryfikowanie wiarygodności firmy przed podjęciem współpracy.

banner

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Podłączenie pieca gazowego - montaż i podłączenie kotła gazowego
 2. Pompa ciepła odwierty - najlepsze rozwiązanie do budowy ogrzewania
 3. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
 4. Czy nowy film z serii Wonka zdobędzie tytuł kina nr 1 roku?
 5. Czy importowane panele z Azji zagrażają przyszłości branży fotowoltaicznej w Europie?
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły