News

CF Energy wchodzi na polski rynek z wytwarzaniem magazynów energii

Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński26.01.20247 min.
CF Energy wchodzi na polski rynek z wytwarzaniem magazynów energii
banner

Magazyny energii stają się coraz popularniejsze wśród polskich prosumentów. Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające magazynowanie nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej. CF Energy, czołowy chiński producent magazynów energii, wchodzi ze swoją ofertą na rynek w Polsce. Firma zamierza zdobyć klientów dzięki atrakcyjnej relacji jakości do ceny swoich produktów, zaawansowanym technologiom oraz profesjonalnej obsłudze posprzedażowej. Dystrybucją magazynów CF Energy na polskim rynku zajmie się spółka giełdowa beeIN.

Zapotrzebowanie na magazyny energii rośnie

Magazyny energii stają się coraz bardziej popularne wśród polskich prosumentów. Rosnące ceny energii elektrycznej oraz zmieniające się przepisy dotyczące jej rozliczania sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające magazynowanie nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej.

Według danych Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, w 2022 roku w Polsce funkcjonowało około 7 tysięcy przydomowych magazynów energii o łącznej mocy 27,5 MW. Dla porównania, rok wcześniej było ich zaledwie 2 tysiące.

Eksperci przewidują dalszy, dynamiczny wzrost popularności tego typu urządzeń. Wynika to z kilku powodów:

  • rosnąca liczba prosumentów posiadających instalacje fotowoltaiczne,
  • korzystne programy dofinansowań, np. "Mój Prąd",
  • nowy system rozliczeń oparty o net billing zamiast o net metering.

W efekcie zapotrzebowanie na magazyny energii elektrycznej będzie systematycznie rosło. Instalatorzy oraz firmy dystrybucyjne powinni przygotować się na zwiększony popyt na tego typu produkty.

Konieczność wyrównywania produkcji i zużycia energii

Kluczową zaletą magazynów energii jest możliwość zatrzymania nadwyżek prądu wyprodukowanych przez instalacje fotowoltaiczne i wykorzystanie ich w momencie zwiększonego zapotrzebowania lub po zmierzchu, kiedy panele przestają produkować energię elektryczną.

Dzięki temu prosument może zmaksymalizować zużycie prądu z własnej instalacji, a nie z sieci energetycznej. Pozwala to na zmniejszenie opłat za energię elektryczną i szybszy zwrot początkowej inwestycji.

CF Energy wprowadza magazyny na rynek polski

CF Energy, czołowy chiński producent magazynów energii, zdecydował się wejść na rynek polski ze swoją ofertą tego typu urządzeń. Firma dostrzegła rosnący popyt na magazyny energii w Polsce i postanowiła wykorzystać tę szansę biznesową.

Magazyny CF Energy charakteryzują się zastosowaniem bezpiecznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Produkty te wyróżnia również atrakcyjna relacja jakości do ceny. Po instalacji urządzeń klienci mogą też liczyć na profesjonalną obsługę posprzedażową.

Aktualnie najlepiej sprzedającym się modelem w ofercie CF Energy jest CFE-5100. Jest on oferowany w zestawie z falownikiem fotowoltaicznym w cenie 18 500 PLN netto.

Na przestrzeni dwóch dekad działalności firma CF Energy zdobyła zaufanie ponad 3,5 miliona klientów na całym świecie. Ponadto posiada w swoim portfolio przeszło 120 patentów z zakresu magazynowania energii oraz technologii związanych z pojazdami elektrycznymi.

Perspektywy dla rynku magazynów energii

Zdaniem ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii rynek ten będzie się rozwijał podobnie do tego, w jaki sposób rósł w ostatnich latach sektor fotowoltaiki. Jego wzrost będą stymulowały kolejne programy dofinansowań dla prosumentów, a także nowy system rozliczeń oparty o net billing.

Ponadto na popularyzację magazynów energii mogą wpłynąć zmiany legislacyjne związane z wdrażaniem przepisów dotyczących transformacji energetycznej i dążenia do neutralności klimatycznej.

Czytaj więcej: Rosnący popyt na zielone paliwa w gospodarce

Wzrost zainteresowania magazynami przez prosumentów

Największym zainteresowaniem magazynami energii wykazują się obecnie w Polsce właściciele domowych instalacji fotowoltaicznych. Coraz częściej dostrzegają oni korzyści płynące z możliwości magazynowania nadwyżek wytworzonego prądu.

Rosnąca świadomość na temat tego rodzaju systemów oraz programy dofinansowań sprawiają, że coraz więcej prosumentów decyduje się na zakup i montaż magazynu energii. Jest to dla nich najprostszy sposób na zmaksymalizowanie stopnia autokonsumpcji, czyli zużycia własnej energii elektrycznej.

Program Wysokość dofinansowania
"Mój prąd" Do 50% kosztów kwalifikowanych, maks. 7 tys. zł na prosumenta
"Mój prąd na magazyny ciepła i energii" Dotacja do magazynu energii 3-10 tys. zł w zależności od pojemności

Co więcej, wprowadzenie rozliczeń opartych o system net billingu zamiast dotychczasowego net meteringu sprawia, że posiadanie magazynu energii staje się jeszcze bardziej opłacalne.

Dofinansowanie z programów rządowych

CF Energy wchodzi na polski rynek z wytwarzaniem magazynów energii

Obecnie największym zainteresowaniem wśród osób posiadających lub planujących zamontować instalacje fotowoltaiczne cieszą się rządowe programy dofinansowań do tego typu inwestycji. Również w przypadku magazynów energii dostępne są dotacje, które znacząco poprawiają opłacalność takich projektów.

Najpopularniejszym z programów jest „Mój prąd”, w ramach którego można uzyskać zwrot do 50% kosztów magazynu energii, jednak nie więcej niż 7 tys. zł. Ponadto w 2022 r. uruchomiono program „Mój prąd na magazyny ciepła i energii elektrycznej”, z którego można otrzymać od 3 do 10 tys. zł dotacji w zależności od pojemności zakupionego magazynu.

Dla wielu osób dofinansowanie w tak znacznej części kosztów inwestycji może być argumentem przemawiającym za podjęciem decyzji o zakupie magazynu energii. Warto jednak pamiętać, że liczba dostępnych środków jest ograniczona.

Szkolenia techniczne od CF Energy

Aby zapewnić poprawny montaż oraz późniejszą bezawaryjną eksploatację swoich urządzeń, firma CF Energy organizuje cykliczne, bezpłatne szkolenia techniczne dla instalatorów. Odbywają się one zarówno w formie online, jak i stacjonarnej w siedzibie firmy dystrybucyjnej beeIN S.A. w Macierzyszu pod Warszawą.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczony personel CF Energy przy użyciu specjalistycznej infrastruktury firmy beeIN. Dzięki temu ich uczestnicy mają możliwość praktycznego zapoznania się z budową i zasadą działania magazynów energii tego producenta.

beeIN dystrybuuje magazyny CF Energy w Polsce

Dystrybucją oraz kompleksową obsługą urządzeń CF Energy na polskim rynku zajmuje się firma beeIN S.A. Jest to spółka giełdowa notowana na rynku NewConnect, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie produktów z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Firma beeIN pełni rolę generalnego przedstawiciela CF Energy w Polsce, odpowiedzialnego za rozwój sprzedaży i sieci dystrybucji magazynów energii tego producenta. W tym celu rozszerza współpracę z lokalnymi instalatorami i hurtowniami produktów elektrycznych.

Ponadto beeIN zachęca przedstawicieli tych firm do udziału w regularnie organizowanych szkoleniach technicznych, podczas których można zdobyć cenną wiedzę na temat montażu, konfiguracji i serwisowania magazynów CF Energy.

Podsumowanie

W artykule omówiono rosnące zapotrzebowanie na magazyny energii w Polsce. Zwrócono uwagę na wzrost popularności fotowoltaiki oraz zmiany legislacyjne, które sprawiają, że posiadanie takich urządzeń staje się coraz bardziej opłacalne. Przedstawiono prognozy mówiące o dalszym, dynamicznym rozwoju tego rynku.

Następnie opisano wejście na polski rynek firmy CF Energy, czołowego chińskiego producenta magazynów energii. Podkreślono, że oferuje ona urządzenia cechujące się dobrą jakością i atrakcyjną ceną. Przybliżono również najlepiej sprzedający się obecnie model CFE-5100.

W dalszej części wyjaśniono, jakie korzyści daje prosumentom montaż magazynów energii. Umożliwiają one bowiem maksymalizację autokonsumpcji prądu z własnych paneli fotowoltaicznych. Omówiono też dostępne zachęty finansowe w postaci dotacji z programów "Mój Prąd" oraz "Mój prąd na magazyny ciepła i energii elektrycznej".

Na koniec wspomniano o firmie beeIN, która jest odpowiedzialna za dystrybucję i wsparcie techniczne dla produktów CF Energy w Polsce. Firma ta organizuje m.in. bezpłatne szkolenia dla instalatorów, aby zapewnić poprawny montaż i serwis magazynów energii.

banner

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile kosztuje auto elektryczne - Ceny elektrycznych samochodów
  2. Sunday Polska opinie: fotowoltaika i recenzje o produkcie
  3. Orange Kołobrzeg - dane kontaktowe i godziny otwarcia salonu
  4. Atakujące ceny fotowoltaiki w 2024! Panele od 19zł/Wp? Sprawdź!
  5. Nowa thermomodernizacja dla firm za mniej - zyskaj do 60% dofinansowania
Autor Janusz Kamiński
Janusz Kamiński

Jako doświadczony budowniczy i doradca w zakresie efektywności energetycznej domów, koncentruję się na łączeniu nowoczesnych technologii, takich jak pompy ciepła, oraz fotowoltaika, z tradycyjnymi metodami budowy. Ukończyłem Budownictwo na Politechnice Krakowskiej i rozszerzyłem swoją wiedzę o zarządzanie projektami budowlanymi. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, regularnie publikuję artykuły w branżowych czasopismach. Moje praktyczne podejście do budowy przyniosło mi zaufanie klientów, którzy cenią moje skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły